Přeskočit na hlavní obsah

O Senhoritě v Portu


Cestování jsem milovala od dětství. Když jsem v osmnácti poprvé objevila Portugalsko, zdálo se mi, jako kdybych na pomyslném konci světa našla druhý domov. 

O pár let později při druhé návštěvě jsem pochopila, že to nebylo jen momentální okouzlení. Nakonec jsem v rámci vysokoškolského studijního programu Erasmus+ vyjela na několik měsíců do Porta, kde jsem studovala na European Business School. Portugalsko mi definitivně přirostlo k srdci.

Během několika týdnů jsem byla natolik plná zážitků, dojmů, příběhů a myšlenek, že mi začalo být líto nechávat si to všechno pro sebe. Takhle vznikl blog Senhorita v Portu. Vzpomínky na nejlepší období mého života, postřehy, tipy na výlety a portugalské výstřednosti mám stále v živé paměti, proto mě tolik baví o nich psát. 

Pokud chcete nadýchat atmosféru tajemného Portugalska, čtěte můj blog nebo sáhněte po mém druhém románu Saudade.

Záhadný sešit, který neměl být nikdy nalezen. Přesto jej objeví lehkovážná Beatriz, která jde z průšvihu do průšvihu. Může vůbec porozumět ženě z deníku, která ve 40. letech na tajemném mysu svatého Vincenta prožívala nejtěžší, ale i nejkrásnější chvíle svého života? V kontrastu s tímto nelehkým příběhem se odehrává dobrodružství Češky Magdalény, která přijela do Porta na studijní pobyt a objevuje krásu Portugalska se vším všudy. Slunné pláže, vzrušující party, tajemná zákoutí měst i oslnivou přírodu... Přesto mají tyto ženy něco společného. Saudade, výjimečný pocit, který zažijete jen v Portugalsku.Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

5 portugalských produktů, které si rozhodně budete chtít přívézt domů

Pokud se při cestování nebráníte drobným nákupům suvenýrů a rádi si vozíte domů malou připomínku vaší dovolené, věřte, že v Portugalsku se vám bude vybírat dobře. Nejen v Portu najdete malé, tradiční obchůdky plné místních produktů, které zatím nepodlehly komerčnímu prodeji. Korek, portské víno nebo azulejos... To všechno jsou typicky portugalské výrobky, bez nichž by atmosféra Portugalska nebyla taková, jaká je.

5 věcí, které můžete dělat v Portu, když prší

Když prší u nás, procházka po městě se dá většinou zvládnout s deštníkem. Když prší v Portu, za dvě minuty jste durch a nezachrání vás vůbec nic. Zimní bunda se vám nacucne vodou, v botách vám čvachtá a po strmých silnicích tečou hotové řeky, které vám rozleptávají obuv (protože déšť je ještě ke všemu slaný). Venku to dost často opravdu nejde. Co když vás tahle hrůza přepadne během prodlouženého víkendu? Co všechno se dá dělat v Portu, když prší?

Porto a Harry Potter: Co mají společného?

Hledat stopy Harryho Pottera se jezdí do Anglie, ale co má společného zrovna Porto a Harry Potter? Je toho víc, než si dovedete představit. Ne, rozhodně nejde o hru slov - Porto a Potter. Právě tady totiž J. K Rowlingová hledala inspiraci pro stvoření celosvětového fenoménu. A našla ji třeba v knihkupectví Lello  &  Irmao , kavárně Majestic nebo v hábitech některých studentů.