Přeskočit na hlavní obsah

Já a blog

Jak vznikla Senhorita v Portu?

Cestování jsem milovala od dětství. Když jsem v osmnácti poprvé objevila Portugalsko, zdálo se mi, jako kdybych na pomyslném konci světa našla druhý domov. O pár let později při druhé návštěvě jsem pochopila, že to nebylo jen momentální okouzlení. Nakonec jsem v rámci vysokoškolského studijního programu Erasmus+ vyjela na několik měsíců do Porta, kde jsem studovala na European Business School. Portugalsko mi definitivně přirostlo k srdci.

Během pár týdnů jsem byla natolik plná zážitků, dojmů, příběhů a myšlenek, že mi začalo být líto nechávat si to všechno pro sebe. Takhle vznikl blog Senhorita v Portu. Vzpomínky na nejlepší období mého života, postřehy, tipy na výlety a portugalské výstřednosti mám stále v živé paměti, proto mě tolik baví o nich psát. 

Kdo je Senhorita v Portu?

Jsem studentka ekonomie, vášnivá pisatelka, copywriterka a povídkářka. Tancuju, chodím běhat, občas hraju tenis, lyžuju nebo bruslím, aktivně se účastním dobových módních přehlídek na Slavnostech svobody a ráda o tom všem píšu. V šuplíku schovávám několik románů a čekám, až ten, na který jsem zatím nejvíc hrdá - Kdo zastaví déšť, spatří světlo světa. Mezitím pracuju na svém posledním výplodu fantazie, bezejmenném "portugalském" románu. A samozřejmě dost často sním o tom, kam pojedu příště. Že by do Portugalska?Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

7 důvodů, proč vás lidé po návratu z Erasmu považují za cvoka

Jednou jsem od svého známého, který byl na Erasmu asi před šesti lety, slyšela dost výstižné tvrzení: "Kdo se stane Erasmákem, Erasmákem zůstane." Teprve teď jsem pochopila, že měl naprostou pravdu. Erasmus vás navždycky změní. Změní vás tak, že budete lidem kolem vás po návratu připadat jako blázen. Budete si chtít povídat s cizími lidmi a cítit se, jako kdybyste byli o deset let mladší než vaši vrstevníci, kteří se berou a řeší hypotéky.

Východní Algarve: Opomíjená krása jižního Portugalska

Jižní Portugalsko bývá často spojováno především s monumentálními pískovcovými útesy, nekonečně dlouhými plážemi a nočním životem. To je samozřejmě typická ukázka regionu Algarve, respektive jeho západní části. Pokud se ovšem vydáte dál na východ, zjistíte, že pobřeží tady má úplně jiný ráz, stejně tak architektura, atmosféra i život místních.

5 věcí, které můžete dělat v Portu, když prší

Když prší u nás, procházka po městě se dá většinou zvládnout s deštníkem. Když prší v Portu, za dvě minuty jste durch a nezachrání vás vůbec nic. Zimní bunda se vám nacucne vodou, v botách vám čvachtá a po strmých silnicích tečou hotové řeky, které vám rozleptávají obuv (protože déšť je ještě ke všemu slaný). Venku to dost často opravdu nejde. Co když vás tahle hrůza přepadne během prodlouženého víkendu? Co všechno se dá dělat v Portu, když prší?